Eszék félmaraton
2020-06-28
18. Sri Chinmoy Pécsi Maraton
2020-07-26

Július 18-án, szombaton rendezték a Magas-Bakony túlélő, tájékozódási futóversenyt. Mivel kevés nevező volt csapatban és egyéniben is, összevontan hirdettek eredményt. Sikerült így is megszerezni az első helyet. A feladat szerint kb. 20 km-es körzetben 35 pont volt elhelyezve, amik be voltak jelölve egy térképen. A pontoknak eltérő értéke volt, így ez egyben egy stratégiai játék is volt. A 6 órás szintidőn belül, 5 és fél óra alatt sikerült 41,2 km-t futni, 1200 m szinttel, összegyűjtve 10 pontot, ami 17 pontértéket jelentett. A 2. helyezett csapatnak 15 pontja lett végül. A nehézség nem is a terep vagy a táv volt, hanem a pontok keresése, mivel a térkép elég nagy léptékű volt. Ez elvette a futóidő negyedét legalább. Továbbá, a verseny nagyobbik részét ösvényeken, úttalan erdős, bozótos részeken kellett futni, ha nem akartam nagyot kerülni.
Mindent összevetve, nagyon jó hangulatú, családias verseny volt, pár nagyon jó ellenféllel, hogy a kihívás is megmaradjon. 😊