Egy nap két esemény
2019-07-13

MARATONI FUTÁS AFRIKAI FORRÓSÁGBAN

Második alkalommal rendezték meg idén június közepén, a szegedi maratont a Tisza menti nagyvárosban.

A múlt heti keszthelyi verseny után ahol egyesületünk nagyobb létszámban képviseltette magát, itt most ketten vettek részt a csapatból Fazekas Milán és Tóth Mihály, de nem mindig a mennyiség a lényeg. (ezt már többször bebizonyítottuk az elmúlt időben is J )

A versenyre több mint 600-an neveztek a különböző távokra ahol a klasszikus maratoni 42 km-es táv mellett 30 km-re és 8 km-re is lehetett egyénileg nevezni, valamint csapatváltók is indulhattak.

Igazi szaharai forróságban kellett a futóknak teljesíteni a távokat, amit kicsit enyhített, hogy a szervezők reggel 8.15-re tették a rajtot.

Milán kimaradt az igazi melegből, mert mire kisütött a nap Ő már be is ért  J .

A tőle megszokott gyorsasággal 28:34 perces idővel, több mint 3 perccel megelőzve a mezőnyt első helyen ért célba!

Misinek nehezebb feladata volt a melegben, hiszen Ő a 42 km –es távon indult, amit ebben a melegben lefutni komoly kihívást jelentett minden futónak.

Kis szerencsével és talán a rutin is segített J sikeresen legyűrve a meleget Misi a korosztályában az 1. összetettben pedig 4.-ként ért célba a férfiak között, így kis létszámú csapatunk mindkét indulója felállhatott a dobogó legfelső fokára.

Komoly teljesítmény és hatalmas gratuláció, mindkettőjüknek!