Július 13-án, szombaton, két rendezvényen is részt vettünk, Barcson és Villányban.

Barcs-Heresznye:

Egy év szünet után ismét megrendezték immár 11. alkalommal a Dráva félmaratont.

A 21 km-es futam Barcsról indult és Heresznyén volt a cél.

A félmaratonon kívül két betét futamot is rendeztek 3,8 km és 800m-es sprint futamot.

A MecsekMan csapatából többen is indultunk, félmaratoni távon Tóth Misi, míg a 3,8 km-en Kővári István, Sándor Zoltán és Farkas Gabi indult. 800 méteren a 8 éves Tóth Zsófia.

A félmaratoni csapat 9-kor rajtolt el Barcson a Városháza előtt. Hamar kialakult egy hat fős élboly, melyet a nagyatádi Janota Zoltán, a budapesti Szécsényi Ádám és Galyó Csaba, a pécsi Tóth Misi, a komlói Csörnyei Csaba és Csörnyei Csabáné Nelli alkotott.

Ez majdnem végig ki is tartott, de egy gyors ritmusváltással az eleje megindult. Az utolsó kilométerek Janota Zoltánnak sikerültek a legjobban, aki elsőként ért a célba, két budapesti futót – Szécsényi Ádámot és Galyó Csabát megelőzve.

Tóth Misi lépést tartva a többiekkel 4. helyen ért célba 1.28.4-es időeredménnyel.

A 3,8km Bolhóról indult és Heresznye központ volt a cél a 9:30-as rajt egy kicsit megcsúszott 10 perccel ugyan, de megindult a csapat ahol Sándor Zoli 2. helyen ért célba és állt dobogóra, a középmezőnnyel érkezett Kővári István, míg őket követte Farkas Gabi.

10 óra után indultak a sprintelők 800 méteren itt Tóth Zsófi képviselte a csapatot, aki a hölgyek közül 2. helyen ért célba és állt dobogóra.

FutaVillány:

A MecsekMan csapatát Hőnyi Zsolt képviselte, aki a 10,55 km-es egyéni távot választotta.

A Villány dombjain zajlott versenyen nagyon szép létszámú versenyző gyűlt össze, idén 228 nevező volt.

Zsolti remek eredménnyel összetettben a férfiak között 2. helyen ált dobogóra 43:18.4 idővel.

„A mai napon ismét egy jó hangulatú kis versenyen futhattam Villányban. Az első hely már rajt előtt “elkelt”, a másodikra viszont jó voltam, ami egyáltalán nem volt egyszerű.

Jó kis küzdelmet folytattunk érte Pozsgai Miklós és Csuth Tamás Sporttársakkal.

Köszönet MecsekMan csapatomnak a nevezésért, a szervezőknek a hangulatos versenyért!”