3. Dunafutás a Busók földjén
2018-03-25
2. Wink Nagyatád Maraton és futófesztivál
2018-04-29

Elérkezett a következő megmérettetés napja április elején, ami meghozta végre a várva várt tavaszt is. Mondhatni ideális futóidőben 700 egyéni futó, és megannyi váltófutást választott versenyző vághatott neki az előző évekhez képest, megváltozott vonalvezetésű versenynek.

Egyesületünk mind a három távon képviseltette magát, és a korábbi versenyekhez hasonlóan itt is szép eredmények születtek.

5 kilométeren Balabán Szilvi, 31:13, valamint Majszterics Gyuri 31:17 -es idővel ért célba.

10 kilométeren Sándor Zoli 44:37-es időeredménye az abszolút 8. helyet érte, míg Székelyhídi Letícia 54:10-es idejével a női mezőny 10. helyére futott be.

A félmaratoni távon négyen indultak, és itt is remek eredmények születtek. Kerekes Buktának az 1:21:15 abszolút 10. és korosztályos 2. helyezést hozott, míg Tóth Misi 1:30:21-es idejével a kategóriájában 7. lett. Ugyancsak hetedik lett a korcsoportjában Bognár Laci is, aki 1:32:00 alatt teljesítette a távot. Lehel Miki 1:35:49-es remek idejével tett pontot a MecsekMan egyesület bajai szereplésére.

A gratuláció mindenkit megillet hisz nem volt könnyű verseny. Belekerült egy több kilométeres murvás kanyargós ártéri szakasz, ami némileg nehezítette a futók dolgát, de így is jól szerepeltek MecsekMan futói. A következő verseny április végén, Nagyatádon lesz, így a rövid pihenés után már kezdődhet is a felkészülés rá.