2018-09-22
33. Spar Budapest Maraton Fesztivál
2018-10-07

Szeptember 30-án, Szigetváron a Zrínyi 1566 Emlékfutáson vett részt a csapat.

A nevezési díjakból befolyt összeggel a futók hozzájárultak a szigetvári futópálya építéséhez.

Csapatunkból 4 fő nevezett a 6,6 km-es és a 21 km-es távra.

6,6km-en Kiss Csabi, Kovács Zoli és Majszterics Gyuri állt rajthoz a félmaratoni távon pedig Tóth Misi indult.

A történelmi helyszínen stílusosan, ahogy talán Zrínyi Miklós is egykoron tette a puska eldördülésével az északi kapuból „rohant” ki mindenki.

Az időjárás remek volt igazi napos szép őszi vasárnap.

A vár szomszédságában, családias nagyon jó hangulatban folyt az egész verseny.

A rövidebb távon Csabi végig az élen futott, így a felnőttek között a 2. helyen állt a dobogóra. Zolit ugyan megzavarta az egyik útbaigazítás, de sikerült pár méter után újra a kijelölt útvonalon futni így az 5. helyen ért célba. Gyuri a maga egyenletes tempójával a 10. helyen végzett a felnőtt férfiak között.

Misi elindult az élbollyal és a legelső emberként a felvezető bicikli mögött futotta végig a félmaratoni távot. Így elsőként ért célba és vette át a neki járó aranyérmet.

Ismét szép eredményeket ért el a csapat.