2019-04-28

(Horváth Gábor Főszervező sorai a versenyről)

Sipos Csaba hetedszer győzött!
Gyönyörű pompával fogadta a Babócsai Basakert a Nárcisz Nap sportolóit.
Az ötcsillagos nárcisz virág megtöltötte a kert egész területét, ide érkeztek a futók Barcsról és Komlósdról.
A Babócsai „Nárcisz Nap” ünnepi programjához huszonegyedik alkalommal a futók is hozzájárultak.
Barcs – Babócsa 13.1 kilométeres távot a Mecsek Man SE színeiben induló Sipos Csaba (Csurgó) teljesítette a leggyorsabban, 51,55 perc alatt ért célba. Ezzel Csaba hetedszer nyerte el a kupát a 21. Nárcisz futáson. A pécsi csapattársa Tóth Mihály közel egyperces hátránnyal (52,55) ért a basakertbe.

13.1 km:
1. Sipos Csaby MecsekMan SE Csurgó 0:51,55
2. Tóth Mihály MecsekMan SE Pécs 0:52,55
3. Hajdu Gábor Barcs 0:56,30

A Győztes Sipos Csaby rövid beszámolója:
Tavaly nem tudtam részt venni a versenyen, de előző években mindig itt voltam 2010-től  .
Most, is mint jó pár éve Bernussal érkeztem a futásra, de most jött a Kishúgom is Ő a rövidebb távon indult. Megérkeztünk Barcsra, és örültem, hogy eljött futni csapattársam is Misi . Rajt előtt beszélgettünk ki, hogy akar futni, és mint mindig rajt után menten, ahogy szoktam .
Fél táv után nézek hátra és csak a Misi jön utánam, úgy voltam vele lehet, hogy beér. Az utolsó 4-5 kilinél megpróbáltam kicsit jobban menni, ami nem igazán ment, de azért így is sikerült nyernem.
2010-óta hetedszer sikerült megnyernem ezt a versenyt, most ráadásul Misivel ketten elhoztuk a csapatnak a MecsekMan SE-nek az első két helyet.