10. Kolonics György Emlékfutás
2018-10-23

Október 21-én első alkalommal rendeztek versenyt Kővágószőlősön.

Kettő táv közül lehetett választani. A rövidebb 8,2 km és 21 km-en.

Az Egyesületet szép számmal képviseltük. A többség a rövidebb távot választotta.

Ez sem volt egyszerű, hiszen a dombok mellett a nagy széllel is meg kellett küzdenünk.

Itt mutatkozott be Egyesületünk új tagja is, Dr. Jakab András, aki egyből meg is nyerte a 8,2 km es távot.

Nagyon szép eredményt ért el Kiss Csabi, Kovács Zoli, Majszterics Gyuri és az Ihász család (Robi és Dani). Félmaratonon Jómagam futottam. Sikerült a második helyen beérnem és a kategóriámat megnyernem.

Nagyon jó hangulatú verseny volt.

Köszönjük a szurkolást a csapattagoknak, jó volt együtt!

Kerekes Bukta

Kedves Futótársaim!

Jelen esztendő Októberének 21. napján, új Egyesületem, a MecsekMan SE színeiben teljesíthettem első kisebb versenyemet.

A helyszín Kővágószőlős (még mindig nehéz leírni) volt, számomra a táv 8,2 kilométer, a szintkülönbség 130 méter, az időjárás kedvezően hűvöskés, a velem egy ideig lábaikat szaporázó futótársaim Csörnyei Csaba, valamint – nem tudom valaki hallott-e már róla – Bene Barnabás névre hallgattak, valószínűleg még most is hallgatnak.

A távot 3:30 körüli tempóban futottam le, egy laza kezdéssel, és a végén, az utolsó emelkedő után sem teljesen kifutván magamat, hisz egy félmaratoni megpróbáltatás várt rám Nemzetünk Fővárosában 2 nappal ezen versenyt követően.

Nagyon örültem, hogy így is az a megtiszteltetés ért, hogy a versenyen a dobogó legfelső fokára állhattam, és így, az ezen versenyemen “megfutott” kupa és érembeli gyümölcsöt két Picúr példaképemnek, Nagy Lujzának és Kolat Pannának – egymással háttal való ülésüket valamint szemük becsukását kérvén -, meglepetés alapon átnyújthattam.